Zemun Samo pravo
Konjarnik

FON pobedio Ŕampiona na Novom Beogradu

13.12.2020 H.D.Vujanović

Posle velikog uspeha reprezentativne selekcije i plasmana na Svetsko prvenstvo u Litvaniji, zaostalom utakmicom iz 7.kola između Crvene Zvezde i FON-a, spuÅ”tena je zavesa na jesenji deo sezone Prve futsal lige Srbije. Inače, na danaÅ”njem meču je nastupilo 5 igrača sa baraž utakmice naÅ”e reprezentacije u Finskoj, 3 kod Zvezde (Radmanović, Milosavljević i D.Popović) i 2 kod FON-a (PeÅ”ić i PrÅ”ić).

Gosti su počeli jako aktivno, poveli su već u 5. minutu golom Brkića. Zvezda je nakon primljenog gola imala par lepih prilika preko Perića i Marinkovića, koje je veoma dobri golman Josimović neutralisao. U 10. minutu Perić je iz kornera na 2 metra sjajno pronaÅ”ao Popovića i na semaforu je stajao rezultat 1:1.
Posle izjednačenja gosti čestim izmenama žele da održe visok ritam utakmice, jer domaćin ima "tanku" klupu sa samo 2 rezervna igrača. U 13. minutu Brkić iz idealne pozicije pogađa stativu gola Zvezde i propuÅ”ta priliku za svoj drugi gol danas. Međutim projektil PeÅ”ića 2 minuta kasnije sa desetak metara je zavrÅ”io iza leđa nemoćnog Radmanovića i tako gosti ponovo dolaze u vođstvo. Minimalnim vođstvom gostiju se i otiÅ”lo na odmor.
U nastavku domaćin ulaže puno napora ne bi li izjednačio i pojačava presing na gostujućoj polovini ne dozvoljavajući FON-u da lagano započne akcije. Ipak, prvu stopostotnu Å”ansu propuÅ”taju gosti u 24. minutu kada PrÅ”ić, bukvalno, sa metra udaljenosti od gola pogađa prečku. Ređaju se prilike naizmenično pred oba gola, a Stojčevski u 28. minutu uspeva da realizuje svoju i izjednačuje rezultat na 2:2.

Nakon mnogo propuÅ”tenih prilika na obe strane Mihić i Majstorović prave sjajnu kombinaciju koju ovaj drugi realizuje udarcem sa 8 metara. FON po treći put dolazi u vođstvo, igrao se 31. minut. Zvezda do kraja pokuÅ”ava da igrom sa 5 igrača u polju dođe do izjednačenja, ali u tome ne uspeva. Lopta je mnogo puta večeras prohujala kraj samog okvira gola gostiju, tako da FON dolazi do vredne pobede i nastavlja poteru za vodećim Novim Pazarom. Nastavak sezone je najavljen za 6. februar i do tada se nadamo da će se i navijači vratiti na tribine, bez kojih sport uopÅ”te gubi svaki smisao.

CRVENA ZVEZDA - FON 2:3 (1:2)

SALA: Ranko Žeravica. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Božović Dragutin i Jocović MiloÅ”. STRELCI: D.Popović 10.min i Stojčevski 28.min (C.Zvezda), Brkić 5.min, PeÅ”ić 15.min i Majstorović 31.min (FON). ŽUTI KARTONI: Marinković (C.Zvezda), Stanković i PrÅ”ić (FON).
CRVENA ZVEZDA: Radmanović, Perić, D.Popović, Stojčevski, Milosavljević - rezerve: Marinković, Kopanja.Ā
FON: Josimović, Krasnić, Lazić, Radovanović, PrÅ”ić - rezerve: Margetić, Brkić, Borisavljević, PetraÅ”ević, Majstorović, Mihić, PeÅ”ić, Stanković.