SLV: Bačka 1901 - Vojvodina 1928 2:1

Utakmica u kojoj je pobeda Bačkoj 1901 potreebna kao "hleb nasušni". Stoga je razumljivo što su "crvenim đavolima" na početku utakmice noge bile pomalo vezane. Sredinom poluvremena nakon šuta Glišovića iz slobodnnog udarca, snalažljivošću Đurovića stižu do vođstva.

U drugom poluvremenu, ulaskom Manojlovića, Bačka 1901 je u potpunosti preuzela inicijativu. Tri odlične prilike za domaćina ostale su ne realizovane u prvih dest minuta nastavka. Nesmotren start Bursaća u 69’ prouzrokovao je da domaćin ostane sa igračem manje u nastavku. Prvi napad Vojvodine nakon toga preko iskusnog Šušnjara doneo je izjednačenje. Pravda je ipak zadovoljena u poslednjim sekundama utakmice. Odlični Manojlović nakon centaršuta sa leve strane, glavom donosi Bačkoj 1901 sva tri boda.

Bačka 1901 - Vojvodina 1928 2:1 (1:0)

Stadion „kraj somborske kapije“. Utakmica igrana bez prisustva publike. Delegat: Branislav Ćaćić Irig. Glavni sudija: Aleksandar Bećanović Sombor. Pomoćnici: Bojan Laluja Crvenka i Dušan Lukić Sombor. Četvrti sudija: Goran Tešanović Srbobran. Strelci: 1:0 Đurović 24’; 1:1 Šušnjar 71’;2:1 Manojlović 94’. ŽK: Bursać, Glišović, (Bačka), Ranđelović, Popov, Ružin (Vojvodina). CK 69’ Bursać (Bačka) drugi žuti.

Bačka 1901: Pilipović, Đurović, Vujošević (71’ Simić), Glišović, Bjedov, Bursać, Lazić, Matijević, Provči, Malenčić (46’ Manojlović), Šljivančanin. Trener: Petar Kurćubić.

Vojvodina 1928: Ranđelović, Bogdanović, Rudić, Popov (81’ Ninić), Knežević, Šušnjar, Malbaški, Živanov (90+’ Tabajica), Ružin, Jevtić, Džajski. Trener: Branko Savić.

1. Maj Ruma 1 : 0 Omladinac
OFK Vršac 3 : 0 OFK Stari Grad
Bačka 1901 2 : 1 Vojvodina 1928
Hajduk 1912 6 : 1 Kozara
Dunav 0 : 4 Radnički 1912
Sloga (Č) 2 : 1 Jedinstvo (SP)