06.03.2021 Predrag Maravić

Subotička sudijska trojka "najbolja" na terenu

Ekipa OFK Stari grad - foto: Predrag Maravić

Počeo je fudbalski srpskoligaški karavan u Vojvodini u slavu fudbalera i klubova, na žalost bez publike na stadionima. Na utakmici u Bačkoj Palanci između ekipe OFK Stari grad i Hajduka 1912 iz Kule, u glavnim ulogama bili su sudije Čapo, Kantor, Vukanovići i Rauković, četvorka iz Subotice. Domaći su izgubili minimalnim rezultatom 1:0, golom posle dosuđenog penala za Hajduk. Po mom skromnom mišljenju sudijska četvorka je zalutala na fudbalski teren u Bačkoj Palanci i već od danas bi trebalo da ostave taj hobi zauvek. Svojim deljenjem ne(pravde) uništili su ovu fudbalsku predstavu, neznanjem i namerom osakatili su Bačkopalančane.

Svirao je Čapo nepostojeći penal za goste u 12. minutu, a Matijević je bio siguran sa bele tačke. U 27. minutu igrač Hajduka Rajkovača igra sa obe ruke na loptu u šesnaestercu, penala nema za domaćine. Sve te sudijske odluke unele su nervozu u domaćoj ekipi.

U drugom delu opet sporna situacija, u 66. minutu Masalušić obara kapitena domaćina Vlajića, penal čist kao suza ali sudija Čapo okreće glavu, protest svih u domaćoj ekipi, za nagradu tri žuta kartona i crveni za asistenta trenera Marka Neštickog. Nisu više domaći igrači mogli izdržati sudijsku nepravdu sa svih strana terena.

Trener OFK Starog grada Milan Jelić, foto: Predrag Maravić

Posle utakmice Milan Jelić, šef struke Bačkopalančana je istakao: - Naseli smo svi na ovu bestidnu režiju. Idemo dalje, vredno ćemo trenirati i popraviti igru i realizaciju. Već naredno kolo u Starim Banovcima idemo na pobedu.

Tekst i foto: Predrag Maravić

1. Maj Ruma 2 : 1 OFK Vršac
Omladinac 2 : 1 Bačka 1901
OFK Stari Grad 0 : 1 Hajduk 1912
Vojvodina 1928 0 : 0 Dunav
Kozara 0 : 0 Sloga (Č)
Radnički 1912 5 : 0 Sloboda
Jedinstvo (SP) 0 : 3 Borac