13.03.2021 facebook.com/fkbackasubotica

Vrščani bolji od Bačke 1901 u Subotici

U prvih 45’ oba rivala pokazala su veliku borbenost i htenje, ali malo fudbala. U periodu kada je gostujući tim bio nadmoćniji Bačka 1901 postiže gol. Mimo svih rezona Glišović strahovitim šutem u golmanov bliži ugao, šutira po zemlji i donosi radost svom timu.

Nastavak utakmice doneo je potpuni preoret. Ekipa Vršca krenula je odlučnije i potisla Bačku na svoju polovinu. Sredinom poluvremena iz prekida stižu do izjednačenja da bi u poslednjem minutu igre takođe posle prekida došla do pobede.

Bačka 1901 - OFK Vršac 1:2 (1:0)

Stadion kraj somborske kapije. Utakmica igrana bez prisustva gledalaca. Strelci: 1:0 Glišović 32’, 1:1 Stojadinović 66’, 1:2 Kačarević 90’. Sudija: Nebojša Zeljković (Crvenka). Pomoćnici: Dušan Lukić (Sombor) i Neven Zekonja (Kikinda), četvrti sudija: Ivan Repček (Vrbas). ŽK: Bjedov, Simić, (Bačka) i  Vujić, Stojadinović, Milovanović (Vršac).

Bačka 1901: Stajković, Žiža, Mezei, Dunjić, Bjedov, Lončar, Krmar, Glišović (87’Provči), Kežman, Vukas (58’ Simić), Šljivančanin.

OFK Vršac: Jeveričić, Blagojević, Stojković, Beljin, Kačarević, Grek, Žeravica (90+ Milovanović), Lazevski, Ilić (82’ Osmanović), Radisavljević (60’Stojadinović), Vujić.

Feniks 1995 2 : 0 1. Maj Ruma
Mladost (NS) 4 : 2 Radnički (Zr)
Tisa 0 : 1 Bečej 1918
Dinamo 1945 1 : 0 Jedinstvo (SP)
Borac 3 : 0 Radnički 1912
Sloboda 2 : 0 Kozara