26.03.2016 Administrator

Značajna pobeda Radničkog na konačnom putu ka Prvoj ligi!

"Beli" su otputovali oslabljeni, bez kažnjenog  golmana Ivana Bulajića i povređenog Filipa Tolića, koji je protiv Dunava pružio odličnu igru. Utakmica veoma bitna za dalji razvoj situacije u vrhu tabele, kao i za ekipe koje se bore za opstanak. Trener Marjan Živković je pre utakmice stigao iz Minhena gde je pratio rad Bajerna. Sa igračima se video u Despotovcu. Prva informacija iz Despotovca je da je teren posle padavina pripemljen i da će, očekuje se, omogućiti  regularne uslove. Do početka meča  došlo je oko sedamdesetak gledalaca!  Stiglo je i desetak naših navijača Pirgosa, javlja naš izveštač!

Radnički počeo u formaciji  4-1-4-1. Pirgosi već pevaju. Očekuje se početak utakmice.

Gosti su krenuli ofanzivno, to je najavljivao Marjan Živković.

5. minut prvi napad, Milić je centrirao, pokušaj Nikolića i Markovića je izblokiran.

6. minut, prekršaj na Petrovu. Izveden udarac bez završnice. Domaći uzvraćaju, žele da se suprodstave jačem rivalu. Teren mekan, ali može da se igra!!!

9. minut  Petrov pronašao Stojanovića, Ovaj odigrao povratnu, Petrovu je lopta pobegla, prihvatio  Ristov i sa 17 metara i ciljao pod prečku. Golman nemoćan!

9. minut  GOOOOOL  Denis Ristov 0:1

12. minut domaćí prvi šut na gol, ali neprecizno!

14. minut domaći su krenuli u napade. Još jedan neuspešan pokušaj njihovih igrača. Ostaje 0:1

16. minut dve akcije gostujućh fudbalera preko Krstića , ali bez završnice saigrača.

Odlično sudjenje trojke Nikola Miljković, Bojan Milić i Marko Savić. Ta činjenica ohrabruje. Sudjenje ovog proleća odlično. Nema prigovora u ovoj Ligi. Mladi momci znaju svoj posao i sude besprekorno. Naši izveštači kažu da je tako i danas u Despotovcu.

20. minut domaći prete iz kornera, ali ne uspevaju da ozbiljnije ugroze gol Kostića.

25. minut prva sumnjiva pozicija. Stojanović upošljava Krstića u prazan prostor, pomoćni podiže zastavicu .

26. minut domaći sve nervozniji, ali i često grubi u startovima. U početku je sve bilo mnogo mirnije!

27. minut Marko Mančić sa 18 metara šutira preko gola. Veoma dobra igra golgetera Srpske lige, centarfora Radničkog Stefana Šilje Stojanovića koji predstavlja veliki problem za odbranu domaćih

28. minut Milić šutira, lopta se odbila od zemlje i pogodila slučajno golmana domaćih u glavu!
30. minut Kao da je tempo igre pao, ili su igrači posle borbene igre u prvom delu meča malo zastali. Ponovo podignuta zastavica , ofsajd fudbalera Radničkog. Ispravna odluka!

32. minut  češći napadi domaćina ali se bivši centarfor Radničkog Milan Jovanović za sada ne snalazi u završnici  napada. ,,Zadnja,, linija radničkog Nikolić – Marković igra veoma sigurno!

37. minut prva greška odbrane gostiju na 18 metara od gola. Prekršaj za domaće, centaršut , udarac glavom preko gola. Najizglednija prilika za Despotovčane.

40. minut posle petnaestak minuta ofanzivnije igre domaćih, Piroćanci su se ,,vratili u meč,, ,preduzeli inicijativu.

41. minut prekršaj za domaće na polovini Radničkog . Gledaoci negoduju . Domaći bez prave akcije pred golom.

45. minut odlični sudija Nikola Miljković koji je uspešno sarađivao sa svojim pomoćnicima,  označio je kraj prvog dela. Pirotski tim zasluženo vodi sa 1:0!!!

46. minut. Sve je počelo na isti način kao u prvom delu. Pirotski tim ofanzivniji
46. minut Krstić je bio u akciji ali bez dobrog šuta na gol.
47. minut Mančić ubacuje Stojanoviću, golman ispred njega interveniše
48. minut dobar propdor Milića, zaustavljen prekrašajem na 18 metara, bez
uspeha završena akcija.
49. minut Krstić pronalazi Milića, koji gubi loptu, grub start i dobija žuti karton.

5o. munut domaći kreću ,,na sve ili ništa,, Žele da poprave utisak iz prvog dela. Tek će biti iskušenja za oba tima.

50. minut oba trenera kao da nešto spremaju. Šalju sve igrače sa klupe na zagrevanje.

52. minut domaći u akciji, slab šut preko gola. U istom minutu mladi Krstić u kontranapadu šutira, pored gola.

60. minut  kakav gol. Slobodan udarac sa 18 metara lopta je završila u ,,devedeset,, Kostić nije mogao da se pomeri!

60. minut GOOOL  1:1

62. minut domaći i dalje u ofanzivi. Greška u odbrani Radničkog, srećom po Piroćance, prilika nije iskorišćena.

65. minut  prvi incidenti, nervoza je sve veća. Bod ne odgovara rivalima. Domaći su uspeli ,,na vreme,, da izjednače. Živković sprema prvu izmenu.

67. minut Miloš Spasić umesto Krstića. U istom minutu odbija se lopta na 16 metara do Stefana Marković. Prava bomba i golman domaćih je konačno,,kapitulirao!!!

67. minut Stefan Marković GOOOOOL 1:2

70. minut uzbudjenja se nastavljaju. Domaći žele u napade, Piroćnci sigurni na sredini, opasni u kontranapadima.

75. minut Stefan Stojanović u prilici, golman brani

76. minut kombinacija Milić, Petrov Stojanović, umalo gol. Domaći su imali sreće

77. minut Nikola Nikolić, domaći igrač sa peterca šutira paralelno sa golom. Sreća za goste.

I konačno, da li je stavljena tačka na meč, odlični Milić je ,,uleteo” u šesnaesterac i zatresao mrežu. Za pobedu, verujemo!

78. minut Ivan Milić GOOOOOL 1:3

U periodu nadmoćnosti gostiju imao je i mladi Miloš Spasić šansu  ali je šutirao u golmana. U prilici pre trećeg gola bio je i Milić. Iskupio se kasnije pogotkom, javljaju naši izveštači.

85. minut. Uzbudljiv finiš. Despotovčani se ne predaju. Piroćanci odgovaraju. Borben meč. Tešak za sudjenje, ali arbitri časno rade svoj posao, bez obzira na neke primedbe.  To je bilo neophodno Srpskoj ligi.

86. minut Borbena igra Piroćanaca, čekaju klontranapade. Nalaze se pred važnom pobedom!

88. minut  Druga izmena. Mladi Darko Vasić ulazi da pojača sredinu i pomogne poslednjoj liniji tima, izlazi odlični Ivan Milić strelac trećeg gola. .
89. minut  Domaći i dalje uporni. Bila je gužva u petercu Radničkog ali je odbrana uspela da zaštiti gol.

90. minut sudija je produžio utakmicu za tri minuta.

93. minut   Kraj. 1:3!!!
Radnički je osvojio važne bodove na gostovanju i poslao poruku da je spreman za još veća iskušenja. Na kraju utakmice nezaboravna slika. Grupa od deset vernih navijača, Pirogosa, došli su svojim automobilima, skandirala je fudbalerima Radničkog koji su došli do ograde tribina i zajedno sa njima pevali Himnu Radničkog. Trenutak za pamćenje. Korektni gledaoci u Despotovcu pozdravili su ih aplauzima.

Sve čestitke Marjanu Živkoviću i njegovim fudbalerima. Borba za istiorijski povratak u prvu ligu se nastavlja.

Još jedan detalj koji treba upamtiti. I ovoga puta  arbitri su bili na visini zadatka. I ova ,,trojka,, je pokazala da u našem Regionu ima odličnih mladih arbitara. Bravo i za domaćine, za borbenu i fer igru. Prijatno popodne u Despotovcu.

Srpska liga  Istok 18. kolo: Despotovac:  Sloga – Radnički  1:3 (0:1)

Radnički:   Kostić  7,  Simonović 7, B. Mančić 8 , Nikolić 8,  Marković 8,  Ristov 9, Petrov 9, M. Mančić 8, Milić8 ( Vasić -) , Krstić 7 (Spasić 7), Stojanović 8.
Igrači utakmice:   Nemanja Petrov i Denis Ristov. Ocene dao trener Radničkog Marjan Živković. Rezerve: Savić, Davidović, Vasić , Vlajković, N. Mančić, Spasić.

Timočanin 0 : 0 Temnić 1924
Jedinstvo (B) 0 : 1 Radan
Moravac Orion 1 : 0 Ozren
OFK Bor 2 : 3 Radnički (S)
Sinđelić 2 : 0 Timok
Sloga (D) 1 : 3 Radnički (P)
Dunav 0 : 0 Tabane 1970
Trstenik PPT 1 : 1 Car Konstantin