VGSK
Timok
Inđija
Klek bolji od Borca, Zrenjaninke maratonski, Proleteru treća pobeda

Odbojkaši Kleka su u gostima savladali Borac iz Starčeva, u 7. kolu Prve lige Srbije. U ovom susretu viđeno je dosta preokreta, a gosti iz Kleka su slavili rezultatom 3:1, po setovima 28:26, 25:19, 22:25 i 27:25.

Davor Cuk

Dobre vesti sa juga Banata: Trener OK Klek Srbijašume, Davor Ćuk

Posle početnog vođstva Borca, gosti iz Kleka su prvi set rešili u svoju korist u neizvesnoj završnici. I u drugoj deonici je viđena ista slika, s tim što je Klek mnogo ranije prelomio rezultat u svoju korist. Pravu igru domaći odbojkaši su prikazali tek u trećem setu, što im je omogućilo da smanje prednost Klečana. I u četvrtom setu je viđena velika borba, ali kao i tokom celog susreta, ekipe su se nadmetale u broju grešaka. Posle nekoliko preokreta i dve neiskorišćene set lopte domaćih, Klek je realizovao svoju prvu meč loptu i na taj način odneo sva tri boda iz Pančeva.

- Znali smo da su njihovi napadi najopasniji iz sredine terena i iz zone četiri i za to smo se pripremali čitave nedelje. Ništa danas od toga nismo uradili. Počeli smo dobro, poveli smo rezultatom 8:2 i tada smo prestali da igramo. Kasnije se povredio njihov libero i zbog toga je bilo neizvesno. Da nije bilo tako, lakše bi nas pobedili  -rekao je Vojislav Pavlović, trener OK Borac.

Posle četvrte prvenstvene pobede Klek se popeo na peto mesto tabele Prve savezne lige. U narednom kolu u Kleku gostuje ekipa Timoka.

Pravi odbojkaški maraton viđen je u Kragujevcu između odbojkašica domaćeg Radničkog i MD Zrenjanina. Kragujevačke odbojkašice su nakon dva i po sata slavile sa 3:2 u meču 7. kola Prve lige, po setovima 22:25, 25:23, 23:25, 25:15, 15:13. To je bila četvrta pobeda Radničkog posle lošeg starta. Zrenjaninke su sa bodom iz ovog susreta ipak pale sa trećeg na četvrto mesto na tabeli Prve lige Srbije.

MD Zrenjanin ovog vikenda u Kristalnoj dvorani dočekuju Crnokosu iz Kosjerića.

Odbojkaši Proletera ostvarili su treću pobedu ove sezone u  Drugoj ligi – grupa Sever, pošto su u 6. kolu savladali ekipu Slovena iz Rume sa 3:0. Prvi set su domaći dobili posle neizvesne završnice sa 32:30. U drugom setu je Sloven deklasiran  sa 25:13, a u trećem setu gosti su bili potpuno nadigrani sa 25:12. Meč je odigran u Kristalnoj dvorani.

OK Proleter

OK Proleter: Predrag Tanacković, Dimitrije Mihajlovski, Petar Susic, Jovan Pavić, Aleksandar Miletin, Marko Trišić, Marko Đukanović, Đorđe Dragutinoviđ, Miloš Vranjin, Branislav Ćuk, Darko Jančić, Stevan Marković i Viktor Trifunjagić

Sa nova tri boda “crveno – beli”su učvrstili  svoju poziciju na sredini tabele. Ekipu Proletera očekuju još tri meča do kraja prvog dela sezone. Sledeći susret je na programu 30. novembra u Kovinu, protiv ekipe Bavaništa.

Odbojkašice Kleka su na domaćem terenu savladale FOK sa 3:0 (25:14, 25:12, 25:21), u susretu 6. kola Druge lige – grupa Sever.  Klečanke ovog vikenda igraju protiv ekipe Mladosti u B. Petrovcu.