Napredak
BSK Bujanovac

Ode pobeda u nadoknadi vremena

07.09.2014 plusonline.rs

Dobar fudbal, pravi derbi. Za kvalitetnu igru potrebna su dva spremna rivala. Lebanci su prijatno iznenadili . Njihov pristup igri, profesionalno ponašanje,., velika borbenost pootvrdili su zašto se nalaze u vrhu tabele. Lebanci, medjutim, danas nisu biloi boplji tim od Radničkog, ali su u nekim presudnim elemntima pokazali visok nivo što je na kraju odliučilo. Nisu se uplašili domaćina, isprsili se hrabro, igrali bespoštdno, verovali da mogu i nsa kraju im se to i posrećilo. - Osvojili su bod, sveukupno, bili su bliži porazu, ali, fudbal je igra čudnovata.

radnicki

Nećemo o sudjenju, jer je to deo nčega čime se u fudbalu višpe ne treba baviti, ali, Aleksandar Ilić je sudio dobro, sudio je hrabro, ali je preterao u tom nekom "udvaranju" da bude jasan, orecizan. Sedam kartona pokazanih Radničkom govore sami po sebi o tome, da je njegovo arbitriranje, koje se može i nazvati korektnim, više odgovaralo načinu igre gotiju.da naprave prekršaj, da leže na travi, da kažnjava svaki sudar igraća… Da ne nabrajamo! Ali nije nuticao na ishod! Pošpteno! Bilo bi dobro da se Radničkom tako sudi napolju! To je suština!

A kako se igralo? Evo kako smo izveštavali "iz minuta u minut"!

Prvi minuti protiču u otvorenoj igri,sto je iznenadilo domaće.Gosti su krenuli cvrsto, borbeno na sredini terena,ugrožavajući gol Radnickog brzim kontranapadima.Piroćanci su zapretili preko Ristova i Dimitrova,ali je Mirdzić bio suguran. Arbitar Aleksandar Ilic se cesto oglašava,rekli bi da ga "više ima" na terenu nego sto je potrebno. Pokazao je na samom početku  žuti karton Stamenkovicu, domaćem  fudbaleru.

Najpre su Piroćanci,koji su imali više loptu u posedu, odigrali dobro kombinaciju u šesnaestercu, Todorović je uposlio Ristova , a ovaj sa 14 metara pogodio levi donji ugao. 28.minut Gool Denis Ristov 1:0.Gosti ne menjaju nacin igre,dobro kombinuju na sredini i opasno ugrožavaju gol domaćih. U 31.minutu Miloš Nikolic je poklonio loptu gostujucem fudbaleru,ovaj produzio do Momčilovica koji je sa 12 metara zatresao mrezu. 31.minut Gool Dimitrije Momčilović  1:1 Do kraja prvog poluvremena otvorena igra sa obe strane,gosti su iznenadili u Pirotu,cvrstom,dobro organizovanom igrom i posle prvih 45.minuta imaju zasluzeno povoljan rezultat 1:1

Prvih 15 minuta nastavka nisu doneli bilo kakvu prednost ekipama. Takva igra bez prilika,sa mnogo prekida,odgovara gostima. Stiče se utisak da i jedan i drugi tim žele ceo plen.I dalje 1:1 Konačno,zatresla se mreza Stefana Mirdzica. Terenska inicijativa donela je drugi gol. Kombinovalo je u  šesnaestercu nekoliko igraca Radnickog,lopta je dobro pala na nogu Stefanu Spasiću,a on sa 14 metara pogodio unutrašnji deo stative odakle se lopta odbila u mrezu. 70.minut Gool Stefan Spasic 2:1.

Finš pripada gostima. Marko Mančić se povredio, ili su ga grčevi sustigli, ležao je čitavih deset minuta kraj terana dok su se njegovi saigrači borili za pobedu. Lebanci koriste brojčanu prednost. Satakuju stalno ka golu. I pošto nje sudija pokazao tri minuta nadoknade, u 92 .minutu stigla je kazna za pirotski tim! Radost za goste. U 92. minutu Dusan Stamenkovic postigao je evro gol,lopta se od precke odbila iza ledja golmana Stefanovica i zavrsila u mrezi.

92. minut Gool Dušan Stamenković 2:2. Piroćanci još uvk traže igru, deluju kao dobsr, pitom domaćiun na svom terenu. Neki  igraju bez dovoljno energije, žara, što se svetilo u startnim utakmicsma. No, vremena ima, kada dodje nigra biće valjda bolje.Lebancima svalka čast na svemu što su uradili. Očigledno da je neko u ovom Klubu umo da ukomponuje tim i ulije mu neophoiodnu sigurnost i energiju. Za novog člana Srpske loige, zbog toga, sve čestitke!

Sudije: Aleksandar Ilić (Paracin), Zeljko Stoilkov (Aleksinac) i Aleksandar Marjanović (Despotovac). Igrač utakmice Stefan Spasić FK Radnički.

Radnički: Stefanović6, Stojković7, Nikolić6, Gajić6, B.Mančić6, Spasić7, Stamenković6, Todorović6 (Djordjević6), Ristov7 (N.Cirić7), M.Mančić6, Dimitrov6 (Ivanov-).