Solidan otpor Jasenice u Zagorici

Fudbaleri Sloge ostvarili su novu prvenstvenu pobedu, pošto su (u okviru 15. kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) savladali ekipu Jasenice iz Božurnje rezultatom 5:3. U jednoj ne mnogo kvalitetnoj, ali prilično borbenoj i neizvesnoj utakmici, utisak je da su domaći zasluženo osvojili nova tri boda. U 10. minutu M.Jelesijević je iskoristio svoju brzinu i spretnost  i udarcem sa 10-ak metara doneo preednost Zagoričanima. Igrao se 20. minut kada je isti igrač iskoristio nesigurnu intervenciju golmana gostiju Šćekića i rutinski sa 7-8 metara sproveo loptu u mrežu. Svoj prvi gol gosti su postigli u 34. minutu. Gojković je iskoristio asistenciju Vujćiča i neometano sa 5 metara poslao loptu iza leđa N.Jelesijevića. Pet minuta kasnije domaći su postigli i treći gol na meču. Č.Petrović  je glavom sa 10-ak metara savladao Šćekića. Tri minuta kasnije i gostujući igrači postigli su svoj drugi gol preko Lukića, koji je iskoristio nesmotrenost odbrambenih igrača Sloge i sa 10-ak metara savladao Jelesijevića. Gosti su do gola mogli u 44. minutu, ali je Lukić sa 2 metra šutirao preko gola.

Drugo poluvreme počelo je izglednom prilikom domaćih. V.Petrović je 13-14 metara iskosa sa leve strane šutirao pored gola. Nešto ofanzivniju igru domaći su materijalizovali u 57. minutu, kada je Č.Petrović iskoristio dubinski pas J.Petrovića i sa oko 12 metara savladao Šćekića. Vrlo brzo gosti su smanjili prednost preko Lukića u 62. minutu. Konačan rezultat meča postavio je J.Petrović, koji je odmerenim i preciznim udarcem sa 25 metara poslao loptu u donji desni ugao golmana gostiju.

Sloga (Zagorica) - Jasenica (Božurnja) 5:3

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 80. Delegat Ivan Ćosović (Aranđelovac). Sudija:Nikola Popović (Natalinci), pomoćnici:Zoran Nikolić (Ovsište) i Ivan Šundić (Belosavci). Strelci: Marko Jelesijević u 11. i 20.minutu, Čedomir Petrović u 39. i 57.minutu i Jovan Petrović u 72.minutu za Slogu, a Gojković u 34. i Lukić u 42. i 62.minutu za Jasenicu.  Žuti kartoni: Antonijević, Miloš Stevanović (Sloga).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, N.Jovanović (od 62. B.Jovanović, od 76. Jakovljević), Milan Stevanović, Gajić (od 50. Lekić), Antonijević, J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Jasenica: Šćekić, Matić, Švabić (od 81 Bogićević), Pavlović, Mićović (od 46. Čolić), Gojković, Perišić, Vujčić, Ratinac, Jevremović, Lukić.