75'
48'

Mačva poražena na gostovanju u Surdulici

03.03.2018 FK Mačva

Na gostovanju ekipi Radnika u Surdulici, šabačka Mačva je poražena rezultatom 2:1 (1:1). Na utakmici u okviru 25. kola Super lige Srbije, protivničku mrežu prvo su zatresli domaćini u 04. minutu pogotkom Igora Zlatanovića. Ubrzo potom, u 14. minutu susreta, Nenad Gavrić postiže gol za izjednačenje. U drugom delu igre, domaćin realizuje šansu u 71. minutu i pogodak Francisa Kyeremeha donosi pobedu Surduličanima.

Po završetku utakmice, šef Stručnog štaba FK „Mačva“ Dragan Aničić rekao je da ne može da bude nezadovoljan igrom koju su momci prikazali na terenu, ali još uvek mnogo šansi se ne realizuje dobro.

„Ponavljam se, ali zaista smo odigrali dobru utakmicu kao i prethodne dve. Stvaramo šanse, imamo igru, fali nam samo malo bolja realizacija i doćiće i pobede. Sve čestitke igračima za zalaganje i igru, brzo će doći i rezultati samo da nastavimo ovako“, kaže Aničić.

Mačva: Nenad Filipović (g), Filip Pejović (k), Marko Jevtić, Nenad Jovanović, Mladen Lazarević (Igor Ristivojević od 78.min), Ivan Obrovac, Nikola Milinković, Filip Arsenijević, Predrag Jeremić (Filip Božić od 88.min), Miodrag Gemović (Marković Branislav od 75.min) i Nenad Gavrić.

Radnik: Nikola Vasiljević, Siniša Mladenović, Miloš Milovanović (k), Dragan Žarković, Filip Ivanović, Francis Kyeremeh, Nikola Radović (Krsta Đorđević od 90.min), Risto Ristović (Milan Purović od 75.min), Nikola Žakula, Vuk Mitošević i Igor Zlatanović (Marko Čubrilo od 90.min).

Žuti kartoni: Dragan Žarković 48.min i Siniša Mladenović 85.min.

U narednom, 26. kolu Super lige Srbije, šabačka Mačva dočekuje Napredak iz Kruševca. Utakmica se igra u sredu, 07. marta od 15 časova.