Železničar
Vojvodina
Mladost (L)
Grafičar rutinski do pobede nad Spartakom

Današnjim susretom sa vršnjacima iz Subotice, omladinci Grafičara zatvaraju više nego uspešnu sezonu. Obe ekipe od početka igraju otvoreno, rasterećeni briga oko plasmana, a prvu šansu stvaraju domaći u 10. minutu. Prvo je golman Tasić bio mudriji od Vintonjija, a odmah potom i Marinković nije bio precizan. Pet minuta kasnije Vintonji je opet neuspešan, sa svega 6 metara šutira glavom iznad gola.

Vintonji je napokon proradio u 28. minutu, kada je loptu sproveo glavom u samo ćoše nakon udarca iz ugla. Samo dva minuta kasnije uzvraća Popović, kada je iz slobodnjaka sa oko 20 metara "ubio pauka". Gosti su opasniji pred kraj poluvremena, Maljukan je u 41. minutu sa 10 metara tukao pravo u dobro postavljenog Vasileva, a mogao je birati stranu u koju će poslati loptu. Miroljubivim rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Nastavak počinje bombom Avramovskog sa 18 metara, kada pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa gola gostiju. Avramovski i u 57. minutu snažno šutira, ponovo nema sreće da pogodi cilj, ovaj put sa 12 metara.

Grafičar dolazi ponovo u vođstvo u 68. minutu, najsnalažljiviji pred golom gostiju je Golijanin, ćušnuvši loptu sa 2-3 metra u mrežu. Igra se nepovezano, puno rastrzanije nego u prvim periodu, to se naročito odnosi na goste i zato bivaju kažnjeni u 75. minutu kada domaći dolaze do trećeg pogotka preko Avramovskog.

Rutinska i zaslužena pobeda Grafičara, nad gostima iz Subotice, koji su se od drugog poluvremena mislima nalazili na plaži.

GRAFIČAR - SPARTAK 3:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Hrutka Marko i Sulejmanović Denis. STRELCI: Vintonji 28, Golijanin 68. i Avramovski 75.min (Grafičar), Popović 30.min (Spartak). ŽUTI KARTONI: Avramovski (Grafičar), Andrić i Vrbljanac (Spartak).

GRAFIČAR: Vasilev, Đermanović, Vrbić, Vasiljević, Beković (N.Ilić), Ćurčić, Vintonji (Bajić), Marinković (V.Ilić), Golijanin, Avramovski, Bojović (Stojković).

SPARTAK: Tasić (Dabić), Rac, Mijić (Štrbac), Vrbljanac, Arsenin, Maljukan, Novaković (Kopunović), Andrić, Kilibarda, Popović (Dukić), Žurkić (Bronja).