Bečej 1918
1. Maj Ruma
Zrenjaninski Radnički savladao Vojvodinu 1928
14.04.2021 ZR KLIK

Fudbaleri Radničkog na gostovanju u Perlezu, u okviru 28. kola Srpske lige grupa "Vojvodina", upisali su veoma važna tri boda pobedivši ekipu Vojvodine rezultatom 1:2.

Prvi su zapretili gosti, kada je Krstinić u 22. minutu izveo korner, lopta stigla do Bjelice koji glavom loptu šalje pored stative golmana Magde. Nakon polukontre u 45. minutu,  mladi Gajilović povlači loptu sa 30. metara,  obilazi golmana Magdu  i postiže gol za 0:1.

U drugom poluvremenu domaći preko Rudića u 53. minutu dolaze  do izjednačenja. Bačvanski u 65. minutu izvodi korner, lopta opet dolazi do Bjelice koji ovoga puta na prvoj stativi glavom pogađa za konačnih 1:2 za Radnički.

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog, 17. aprila od 16:30h dočekuju ekipu OFK "Stari Grad" iz Bačke Palanke.

Vojvodina 1928: Magda, Balo, Rudić, Ješić, Živanov, Knežević, Stojičić, Mišić, Hovanec, Džajski i Bošnjak. Zamenici igrača: Petrović, Jeftić, Milenković, Popov, Kalajdžija, Knežević i Miklić.

Radnički Zrenjanin: Radović, Bjelica, Sarić, Krstinić, Runjevac, Čigoja, Kovačević, Bačvanski, Gajilović, Krstin i Turkulj. Zamenici igrača: Bačko, Ćušić, Marković, Jovanov, Pavlov, Vukoje i Pavković.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Vojvodina 1928 Radnički (Zr)