Teleoptik
Radnički (NP)

PLS: Sinđelić - Proleter 1:1

15.09.2013 ZdravkoF

Ekipa Proletera na današnjoj utakmici zabeležila četvrti remi u ovom delu prvenstva. Fk Proletera i Fk Bežanija do sada jedine neporažene u prvenstvu. Nastavlja Proleter svaku utakmicu da igra na pobedu.Nedstatak sreće ili  možda sporan gol domaćina koji je po mišljenju posmatrača utakmice postignut iz ofsajd pozicije u drugom delu utakmice razlog su što Proleter nije na boljoj poziciji na tabeli.

U  svakoj odigranoj utakmici u ovom delu prvenstva naša ekipa igra na pobedu.Današnja utakmica je potvrda za to .Prvo poluvreme apsolutno pripada našoj ekipi . Napadati od samog početka na protivnički gol i već u 22. min. Milorad Balabanvić postiže efektan pogodak sa dvadeset metara . Nemoćan je bio Jovan Bubonja golman Sinđelića u tom trenutku da bilo šta učini kako bi spasao svoju mrežu. U tom 22.min. Milorad Balabanović upisuje svoj drugi pogodak u ovom delu sezone.

Imao je Proleter još nekoliko dobrih prilika da poveća svoje vođstvo na današnjem gostovanju ali u tome ih je sprečavao danas raspoloženi golman domaće ekipe. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.Početak drugog dela utakmice domaćin uspeva da organizovanijom igrom preuzme inicijativu na sredini terena i u 50.min. uspevaju da izjednače rezultat na 1:1 pogotkom Stevana Markovića.Pokušavali su domaćini u više napada da dođu to tri boda ali danas je Damir Drinić pokazao da to neće biti nimalo lako napadačima Sinđelića, uspeo je odličnim odbranama da sačuva svoju mrežu do kraja utakmice.

Po svemu prikazanome prvi deo utakmice je bolje odigrala naša ekipa.U nastavku je Sinđelić preuzeo inicijativu , imao više prilika za postizanje pogotka, kontrolisao sredinu terena i realno po prikazanoj igri dominantniji u drugom delu .