Rastina 1918
Crvenka
OFK Metalac
MFL Sombor: Sudija Jerilović upropastio derbi u Šikari

Kada smo najavljivali derbi susret šestog kola Međuopštinske Lige između domaće OFK Šikare i Alekse Šantića, koji je imao sve uslove da ostane zapamćen kao susret o kojem će se dugo pričati po svemu što je najbolje u fudbalu, nismo ni slutili da će se ta utakmica neslavno završiti šest minuta pre kraja, a da će sudija, kojeg smo opet najavili kao arbitra koji zna suditi, jer dolazi sa više lige, biti glavni akter svega što je na kraju utakmice izazivalo gromoglasni smeh među stotinjak gledalaca, koji su došli da isprate ovaj derbi susret. Sve su se kockice slagale pre početka utakmice da ćemo prisustvovati pravom derbiju. Dobro vreme, dobro pripremljen teren, iako neravan, zatim najjači sastavi obe ekipe, i na kraju fer i korektni odnosi dva kluba, bez opterećenja sa događajima iz prethodnih godina, solidan broj gledalaca, zatim pozicije na tabeli ova dva kluba, ukazivali su na sve ,samo ne na ono što je na kraju ispalo. Svi koji će čuti da je derbi prošao sa ukupno 7 žutih i 4 crvena kartona gostujućem sastavu, pomisliće da je reč o utakmici u kojoj su rivali pokazali najviši stepen grubosti, tuče , vređanja, i da je utakmica igrana u uslovima koji nisu svojstveni jednoj fer i korektnoj utakmici dva rivala, koji su žarko želeli da se pokažu , i na kraju da pobede u tako važnom meču. Sama činjenica da su rivali gotovo zagrljeni napustili teren, govori samo o odnosima za vreme onog dela koji je odigran i posle svih sudijskih lakrdija. Na kraju, od svih koji su želeli da se pokažu, ispalo je da je to sudija Jovica Jerilović iz Apatina, koji je na kraju utakmice izleteo u prvi plan, i upropastio derbi, možda ni sam svestan svega što mu se desilo u zadnjih desetak minuta susreta.Ovo što se njemu desilo danas, retko se dešava na fudbalskim terenima, a verujemo da i on sam to još nije doživeo u svojoj sudijskoj karijeri. U svakom slučaju posla će biti za komisiju koja prati suđenje na prvenstvenim utakmicama ovoga ranga, a današnji meč u izletničkoj šumi , iz publike je posmatralo nekoliko delegata i bivših sudija iz Sombora i okoline, koji su bili svedoci svim događajima koji su upropastili ovaj derbi susret.

Detalj iz prvog poluvremena utakmice u Šikari

Nebi bilo korektno ovaj izveštaj pisati, i naglasak staviti na sramno suđenje Jerilovića, a u drugi plan staviti igru obe ekipe i zasluženu pobedu domaćina, koji je danas bio bolji, i savladao gosta iz Alekse Šantića, kome se ovi događaji oko isključenja prišivaju kao nesportski, za grubu, prljavu i opasnu igru, što u stvari i nije tačno, jer se ni domaćin nije žalio arbitru na tako nešto.

Prvo isključenje na meču. Put svlačionice je morao N. Pejak ( plavi dres broj 4)

Prvi gol na meču pao je u 14. minuti, kada je brzonogi Đurišić pobegao svojim čuvarima, ili bolje rečeno na njega niko nije motrio u tom trenutku, i kada je ušao u kazneni prostor, šutom iskosa je pogodio suprotni ugao istrčalog golmana Bulata. Prije drugoga gola za domaćine, tačnije u 58 minutu N. Pejak zarađuje drugi žuti karton i dobija crveni, a njegov tim ostaje sa desetoricom. Dva minuta kasnije, jedan slobodan udarac sa leve strane, dobro nabačena lopta na Mihajla Miškovića, koji udarcem glavom matira golmana gostiju.Za period dobre igre domaćina, publika  u jednom momentu, spontanim aplauzom, nagrađuje svoje ljubimce. 76. minut je bio kada je po drugi puta požuteo Marko Tomić iz ekipe Alekse Šantića, pa je i on krenuo put svlačionice. Nakon toga jedna dobra prilika za domaćine i šut Miškovića iz slobodnog udarca, Bulat paradom šalje loptu u korner. Poslednja dva minuta odigrane utakmice, 82. i 84. minut, priliku da se nasmeju u gledalištu, imali su svi oni ( a bilo ih je poprilično) koji se nisu složili sa arbitrom da se dodele crveni kartoni Đuriću i Matiću iz ekipe gostiju. Sedmorica gostiju , koji su ostali na terenu,bio je znak je da je utakmica završena prije kraja, a bez većih problema , svi zajedno su otišli u svlačionicu, gde je trebalo napraviti zapisnik o svemu što su bili dokazi da se to moralo završiti tako kako se završilo.

60. minut. Gol Mihajla Miškovića (9) za vođstvo od 2:0

MEĐUOPŠTINSKA LIGA : OFK ŠIKARA-ALEKSA ŠANTIĆ 2:0 (1:0) Igralište u Šikari . Gledalaca 100. Sudija Jerilović (Apatin)Pomoćnici Čugalj (Apatin) i Kesler (Sombor). Delegat Mitić (Apatin). Strelci Đurišić u 14 i Mišković u 60 za OFK Šikaru. Žuti kartoni : Petreš, Pein i Đurišić (OFK Šikara) Podkrajac, N. Pejak. M. Tomić i Trifunović (Aleksa Šantić)Crveni kartoni : N. Pejak u 58, M. Tomić u 76, Đurić u 82 i Matić u 84. (Aleksa Šantić)

OFK ŠIKARA: Mirosavljević, Šimon, Petreš, Stevanović, Mračina, Antičević, Pein (Enjev), Bačić, Delija, Đurišić(Petronijević), Obradović (Mišković)

ALEKSA ŠANTIĆ : Bulat, S. Pejak, Podkrajac, N. Pejak,N. Tomić (Čeklić), M. Tomić, Đurić, Kosanović (Matić), Lazarević, Miličić, Trifunović (Jurić)