Sinđelić
Sloga (D)

Buran derbi u Varvarinu na ravne časti

18.10.2015 Slavoljub Blagojević

Nekada veliki prijatelji vodili su danas pravi rat na terenu, mnogo žutih kartona i prekid utakmice u 83. minutu rezultat su velike nervoze kod igrača obe ekipe pre svega zbog važnosti meča. Temnić je počeo furiozno i već u 2. minutu nebeskim skokom svog štopera Andrije Radovanovića posle kornera došao u vođstvo pošto je ovaj poslao loptu u same raklje nemoćnog Đokića.Domaći su nastavili ofanzivno pa Rajković u 4 a potom u 23 minutu propušta kolosalnu šansu da povisi vođstvo pošto je vukao loptu od centra  onda je sjajno na levoj strani uposlio Vukajlovića ovaj centrirao a Rajković iz neposredne blizine promasio. Usledio je u 32. minut atak Sibinovića po desnoj strani sjajan ulazak u 16 metara topovski šut u raklje ali i čudesna odbrana golmana Carića samo za novi korner. Gosti prave prvi atak u 34. minutu preko Đorđevića koji odlično probija po levoj strani ali šutira pored gola. Potom u 40. i 41. minutu dve sjajne akcije Miletića ali  Acković ne pogađa i na odmor se odlazi sa samo 1:0

Drugo poluvreme prošlo je u potpunoj režiji golmana gostiju Đokića koji se svo vreme raspravljao sa publikom da bi u 83. minutu pao kao pokošen jer ga je navodno neko pogodio kamenom. Sudija Petrović prekinuo je utakmicu i ispraznio deo tribina u visini šesnaesterca a dr.Aleksandar Josifov konstantovao je da golman gostiju nije povređen te se on vratio na gol ali bez kazne po njega iako je bilo očigledni da je prekid folirao. U domaće se uvukla nervoza propustili su nekoliko sjajnih šansi ( Sibinović,Vukajlović pre svega)  a kazna je stigla u 7 minutu nadoknade pošto je zbog prekida glavni sudija Petrović produžio utakmicu  10 minuta, kada je golman domaćih Slobodan Marković posle iznenadne akcije morao da sruši Milenkovića ,jer bi ovaj verovatno postigao gol,a Miloš Jovanović bio neumoljiv(iako ga je golman Marković pročitao) za konačnih 1:1 i kraj koji su igrači Temnića dočekali kao pokošeni  na terenu od razočarenja,ali za htenje i borbenost  isplaćeni ogromnim aplauzom navijača.

Danas odlični Miletić pripremio vise asistencija za svoje igrače ali su oni bili neuspešni

Temnić-Car Konstantin    1:1 (1.0)

Strelci: 1:0 Radovanović u 2, 1:1 Milan Jovanović u 90. iz KU- Stadion Temnića. Gledalaca 600. Sudija Miloš Petrović (Aleksinac ) 7. Opomenutu igrači: Rajković, Acković, Vukajlović, Slobodan Marković i Krstić (Temnić) i Đokić, M.Mitrović, Milenković, Cenić i Jovanović (Car Konstantin. Igrač utakmice: Dušan Đokić ( Car Konstantin)-

Temnić: Slobodan Marković 7, Vukajlović 7,5, Petković 7, Radovanović 7,5, Žerjav 7, Jovanović 7 (Krstić-), Miletić 7,5, Acković 7 (Lazarevski-), Pavlović 7, Rajković 7, Sibinović 7.

Car Konstantin: Đokić 8, M.Mitrović 6,5, Marković 6,5, Cenić 7, Blagojević 7, N.Mitrović 6,5 (Cvetković-), Miloš Jovanović 7, Milenković 7, Branković 7 (Marko Jovanović-), Stefanović 6,5, Đorđević 6,5

dr.Aleksandar Josifov je konstantovao da golman Đokić nije pogođen kamenom iz publike jer nije imao rasekotinu na glavi