Zvizdar
OFK Paljuvi

Poraz Šarbana u derbiju

28.09.2015 Saša Šarbane Ub

Fudbaleri Šarbana doživeli su poraz u derbiju 4. kola opštinske lige Ub - grupa Istok. U meču koji je doneo dosta uzbudjenja, Šarbane je poraženo u Čučugama, rezultatom 3:2. Posle početnog ispitivanja snaga, Čučuge je preuzelo inicijativu i šanse su se redjale ispred gola Šarbana. Fenomenalnim odbranama golmana Šarbana Gorana Rankovića, gosti su sačuvali gol u prvom poluvremenu iako je domaćin imao priliku da sa bele tačke dodje u vodjstvo. Sve ove promašaje Čučuga kaznio je Stefan Rašić golom u 44. minutu, tako da se na poluvreme otišlo sa prednošću Šarbana od 1:0.

U nastavku Čučuge kreće u još veću ofanzivu, ali je ponovo golman Ranković činio čuda na golu. Ipak domaćin u 71. minutu golom Dejana Petrovića probija bedem Šarbana. Od tog trenutka Šarbanci su psihički pali, što je domaćin znao da iskoristi i pogodcima Mihaila Jovića u 78. i Darka Novakovića u 83. minutu dodje do preokreta. Šarbanci su onda zaigrali na sve ili ništa, što im se isplatilo u 90. minutu kada je posle kornera najviši u skoku bio Nenad Kusurović i udarcem glavom sproveo loptu u mrežu. Ipak nije bilo dovoljno vremena da Šarbane postigne još jedan gol, tako da su tri boda ostala u Čučugama.

Šarbane je igralo u sastavu: Goran Ranković, Jovica Pavlović (od 83. minuta Petar Petrović), Stefan Milovanović, Dragan Avramović, Nenad Kusurović, Ivan Simić, Miroslav Gajić, Goran Simić, Ivan Radovanović, Stefan Rašić, Veljko Petrović (od 85. minuta Marko Jovanović).