Crvena zvezda
OFK Beograd

Omladinci Spartaka kao glineni golubovi

02.08.2020 H.D.Vujanović

Krenuli su silovito Zvezdini omladinci i u prvih desetak minuta propustili par prilika. A, onda su poveli posle jedne nespretne intervencije odbrane gostiju. Igrao se 13. minut kada je Nikola Mituljikić izveo udarac iz ugla, a Stanisavljević nespretno loptu zahvatio i poslao u svoj gol kraj zbunjenog vratara Tojzana koji je loše odreagovao. Promena nije bilo do 40. minuta. Tada Ćurić šutira sa 12 metara, Tojzan je loptu kratko odbio do usamljenog Kneževića koji je sa par metara poslao u praznu mrežu. Rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.

I u nastavku su domaći strpljivo gradili igru da bi u 71. minutu Knežević postigao treći za Zvezdu, a svoj drugi pogodak. Izašao je sam pred gol i loptu ćušnuo kraj nemoćnog vratara. Tačku na ovu utakmicu je stavio ekstra talentovani Marko Lazetić u 81. minutu. Lepo ga je na ivici kaznenog prostora uposlio Stojanović, a on je prizemnim udarcem pogodio sam ugao.

Na kraju zaslužena pobeda Zvezde, a omladinci Spartaka mogu biti zadovoljni što kući nisu poneli još koji gol. Igrali su muški i borili se, ali protiv danas raspoloženih crveno-belih dečaka više ništa nisu mogli da učine, sem visokog poraza.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK ŽK 4:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Stanojević Goran i Hrutka Marko. STRELCI: Stanisavljević 13.min (ag), Knežević 40. i 71.min i Lazetić 81.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Krstić, Pantić i Đurić (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Despotovski (Lazić), Petrović, Krstić, Đurić, Pantić, Ćurić (Lazetić), Stanković (Stojanović), J.Mituljikić (Bačanin), Knežević (Borović), N.Mituljikić.
SPARTAK ŽK: Tojzan, Rac (Đekić), Miodragović, Jančić, Mažić, Arsović (Novaković), Stanisavljević, Dimković (Žurkić), Kilibarda (Rosić), Popović, Erdelj (Andrić).