Prvi srpski ustanak
Jasenica

Trijumf posle preokreta

28.04.2013 Nikola Zagorica

Fudbaleri Sloge ostvarili su novu povedu savladavši, u okviru 22.kola Međuopštinske lige, ekipu Mladost iz Jelenca rezultatom 4:1. Dopadljivom igrom obe ekipe priredile su lepu fudbalsku predstavu gledaocima, koji su se ovog prijatnog nedeljnog prepodneva okupili u impozantnom broju. Gostujući fudbaleri su postigli gol već u 2. minutu, kada je U.Nikolić iskoristio grešku odbrane domaćih i sa 10-ak metara rutinski savladao Jelesijevića. Domaći su vrlo brzo uzvratili golom u 5 minutu. Babić je izveo korner,a omaleni Č.Petrović loptu glavom sa 6-7 metara sproveo u mrežu Mijovića. Gosti su do gola mogli u 18. minutu,ali je fenomenalan udarac Kuzmanovića 20-ak metara iskosa sa desne strane Jelesijević uspeo da zaustavi. Domaći su uzvratili preko M.Pavkovića,ali je njegov šut odbranio danas odlični goman Mijović.Domaći su ipak sa prednošču otišli na odmor. Ponovo je korner bio koban po goste. Udarac iz ugla izveo je J.Petrović, a Antonijević loptu glavom poslao iza leđa Mijovića.

U drugom poluvremenu viđena je nešto manje sadržajnija igra. Utisak je da je meč odlučen nakon dva brza gola domaćih. Oba ih je postigao M.Pavković. Najpre je iskoristio odličnu asistenciju Č.Petrovića u 46.minutu i sa 15 metara loptu posalo u donji desni ugao golmana gostiju. Igrao se 54.minut kada je M.Pavković  posle solo prodora postigao četvrti gol za domaće. Gosti su bili u prilici u 61.minutu,ali je udarc I.Radonjića odbranio golman Jelesijević. Domaći su do gola moglu u 68. minutu, ali je slobodan udarac A.Pavkovića sa 17. metara odbranio golman Mijović. Poslednju priliku na meču imao je M.Ivanović, ali ni on nije uspeo da savlada MIjovića. Sve u svemu, potpuno zaslužena pobeda domaćih.

Sloga (Zagorica) - Mladost (Jelenac) 4:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 120. Delegat:Života Anić (Orašac). Sudija:Zoran Nikolić (Ovsište) pomoćmici:Đorđe Miljojković (Miraševac) i Nemanja Popović (Natalinci). Strelci: Č.Petrović u 5. Antonijević u 42. M.Pavković u 46. i 54. minutu za Slogu, U.Nikolić u 2. minutu za Mladost. Žuti kartoni:A.Pavković (Sloga) Ćosić (Mladost).

Sloga: N.Jelesijević, M.Jelesijević (od 82. Milić), Gajić, Vesić, Stevanović, A.Pavković, J.Petrović (od 65. M.Ivanović), Babić, M.Pavković, Č.Petrović (od 79. Jovanović).

Mladost: Mijović, Ćosić (od 56. Radojević), Pavlović, Blagojević, Đokić, B.Tanasković, S.Radonjić (od 56. Marković), Spasić, Kuzmanović (od 60. S.Nikolić), U.Nikolić, I.Radonjić.