Trepča
Spartak
Jagodina
I Vojvodina odnela bodove iz Kruševca

Novi kiks Kruševljana kući(treći ove jeseni) ovog puta protiv odlične Vojvodine,koja je golom Mijata Gaćinovića u 61. minut doneo pobedu Novosadjanima. Igrao se 61. minut sjajan pas Poletanovića za Alivodića koji se stvorio polulevo od gola Popovića prosto zavrnuo jednog igrača Napretka  a onda topovski šutirao ,golman domaćih odbio je loptu do Veselinovića koji šutira ali je Janičić vadi sa gol linije , ona se odbija do Gaćinovića koji je nakako ubaca u gol ispostavilo se za novu pobedu Novosadjana u Kruševcu. A počela je utakmica ofanzivom Novosadjana Alivodić odlično sa desne strane baca loptu na drugu stativu , glavom šutira  Gaćinović a Popović bravurozno brani. Sve do 15. minuta gosti su igrali bolje, a onda u 16. minutu strahovita kontra Ibrahima Ndiajea koji pretrčava jednog štopera gostiju po levoj strani  ali šansa propada jer je Ibra prebrz i za svoje igrače da neko može od njegovih igrača da ga isprati. Ipak u narednih 15 minuta Napredak ima i loptu i igru. Najpre Luković proba  Milinković Savića sa 25 metara a onda velika šansa za domaće.Odličan centaršut sa desne strane u srcu šenaesterca Ndije prima loptu vraća je na 16-17 minuta Bajiću Ovaj topovski šutira a golman Vojvodine bravuroznom intervencijom spašava svoj tim. Ponovo Vojvodina preuzima igru u 35. minutu Alivodić sa desne strane izvodi jedan od devet kornera gostiju ,baca loptu na prvu stativu,odbrana domaćih spava a Nino Pekarić glavom pogadja prečku golmana Popovića.A onda sjajna kontra Napretka , Gobeljić sa desne strane dugom loptom pronalazi na suprotnoj strani Trujića ovaj odlično vraća Bajića koji se propisno bruka traljavim šutem.preko gola. Odlazi se na poluvreme sa realnih 0:0 i velikom nadom navijača Napretka da će doći do pobede.

Početak drugog dela protekao je u potpunoj nadmoći Novosadjana a posle dve poluprilike  dolazi do 61. minuta koji smo već opisali  Bio je to znak za Kruševljane i njihovu klupu da moraju  da krenu daleko ofanzivnije i krenulo je Kruševljani pomalo stihijski a gosti svaki kiks za brzu kontru.  Čini se da najbolju šansu propusta Bajić u 80. minutu kada mu je u sredinu  na 12-13 metara loptu  ubacio Božović a ovaj vrlo traljavo šutirao.Gosti su izveli odličnu kontru preko Veselinovića ali bez uspeha. A onda nadoknada vremena,odličan centaršut  ,na drugoj stativi  Trujić šutira Milinković Savić malo kači loptu koja zavrasava na stativi odbija se do Božovića ali ništa i još jedan pokušaj Trujića poludesno šutira ali za golmana Mančestera Milinković Savića to je lak plen. Tako je Napredak izgubio još jednu utakmicu kući ovog puta od možda najboljeg tima lige ali mora se reći Kruševljani se nisu obrukali opet su promasili mnogo šansi pa je stručni štab Kruševljana sada na potezu.

REČ TRENERA

- Konferenciji za novinare nakon odigrane utakmice sedmog kola JSL, Napredak-Vojvodina, za Sašu Štrbca trener Napretka, bila je podjednako teška kao i utakmica:  Teška utakmica za nas, teška za Vojvodinu. Oba tima su imala svoje šanse,Vojvodina je svoje iskoristila, mi nismo. Vrlo mi je teško,ali šta da radimo, idemo dalje. Okrećemo se novoj utakmici protiv Spartaka,a Vojvodini sve najbolje u daljem prvenstvu".

Šef stručnog štaba Vojvodine, Zoran Marić, znao je da će utakmica u Kruševcu biti teška za njegovu ekipu: Obzirom na poziciju Napretka, očekivali smo da će domaćin pružiti veliki otpor,jer mu je pobeda bila imperativ. Nismo očekivali da će biti u tom obimu teška. Za razliku od predhodnih utakmica mi smo bili neuobičajeno neprecizni u zadnjih 30 metara, i to je u velikoj meri uslovljavalo i sam rezultat. Srećom da smo postigli taj gol, i da smo pokazali da imamo kapacitet da se branimo protiv ekipe koja nas je nadigrala zadnjih petnaest minuta dominirala, kontrolisala i bila puna centaršuetva u našem šesnaestercu. Uspeli smo da se odbranimo i idemo kući sa tri boda.

U osmom kolu JSL, Napredak gostuje Spartaku.

NEMA SMENE STRUČNOG ŠTABA

Na nekim društvenim mrežama pojavila se večeras informacija da je smenjen stručni štab Kruševljana,ali je klub iz Kruševca odlučno demantovao ovu informaciju.

Napredak-Vojvodina 0:1 (0:0)

Strelci: 0:1 Gaćinović u 61. minutu.Stadion Napretka u Kruševcu, gledalaca 2100. Sudija : Milorad Milićević (Ivanjica) 7. Opomenuti igrači: Dimitrov (Napredak) i Puškarić, Sekulić i Tumbasević) Napredak. Igrač utakmice: Mijat Gaćinović (Vojvodina)

NAPREDAK:Popović 7,Cvetković 7,Urošević 6,5,Janičić 7,Paunović 7,Govedarica 6(Božović 6,5),Luković 6( Lazić-9,Gobeljić 7,Ndiaye 7,Bajić 6(Dimitrov 6,5),Trujić 6,5.

VOJVODINA: Milinković Savić 7,Ivanić 7(Makarić-,Tumbasević-),Pekarić 7,Alivodić 7,Puškarić 7,Veselinović 7(Stojanović-),Gaćinović 7,5,Nastić 7,Poletanović 7,Sekučić 6,5,Babić 7.

Foto album: Slobodan Simić

Branko Smiljanić sef struke Krusevljana ,moraće da nadje način da njegovi napadači konačno tresu mreže