Proleter
Zemun
Mile Vujasin za nova tri boda
03.09.2017 fkindjija.com

Kiša je otvorila „Sremski derbi“ Jak pljusak je pretio da se utakmica može prekinuti, ali je na radost gledalaca ona polako utihnula, pa se i sunce pojavilo nad travnatim terenom Gradskog stadiona u Inđiji.

Sama utakmica je praktično tvorena u 12.minutu kada je Ahčin oprobao svoj šut sa nekih 25 metara od gola gosta. Tri minuta kasnije i promena na semaforu. Mojsilović je vukao loptu po levoj strani napada domaćina, ugledao je Vujasina na suprotnom delu terena, uposlio ga, a ovaj šutira u ugao gola Jadranina, koji u paradi samo dodirnuo loptu koja je ipak završila u njegovoj mreži, 1: 0.

Nova prilika za domaćina u 22.minutu. Lopta stiže posle prekida do Vraštanovića, a ovaj iz kaznenog prostora šutira kraj gola kroz šumu nogu. Dominacija domaćina je nastavljena i u 27.minutu u prilici je Nikodijević. Sjajan asistent je tada bio Krstanović, ali šut glavom Nikodijevića završava kraj gola gosta. Potom dva pokušaja domaćina posle šuteva Vujasina u 32 i Ahčina u 39.minutu. Oba su završila kraj gola gosta. Gost se budi tek u 42.minutu. Divac je izveo slobodan udarac, a Knežević ispod prečke loptu šalje u korner. Posle kornera šut glavom Jaćimovića kraj gola Kneževića.

U drugom poluvremenu silan pritisak gosta ka domaćem golu. Međutim slaba vajda od njega jer su se ti napadi uglavnom završavali tako da nije bilo onih stoprocentnih prilika. Ipak u 59' Dimitrijević šutira glavom kraj gola Kneževića posle izvedenog slobodnog udarca. Novu priliku su imali gosti u 65'. Tada je šut Jaćimovića tišao kraj gola domaćina, a sve opet posle prekida. U 86.minutu posle gužve u kaznenom prostoru Inđije gosti traže prekršaj nad Jagodićem, ali je sudija samo odmahnuo. Praktično u nastavku te akcije Inđija ima kontru, ali se Srbijanac spetljao. U nastavku te akcije Kovačević je oštro startovao na gostujućeg igrača i zaradio je drugi žuti karton i morao je ranije na kupanje.

Do kraja još jači pritisak Budućnosti, a Knežević je isplivao u junaka pobede domaćina kada je bukvalno sa svoje linije sačuvao svoju mrežu.

Inđija. Gradski stadion. Gledalaca oko 400. Sudija: Nikola Radaković iz Novog sada, pomoćnici: Čedomir Andrejić iz Kruševca i Stefan Vojnić iz Boljevca. Četvrti sudija: Aleksandar Živković iz Niša. Delegat: Dragoslav Đerman iz Bačke palanke. Strelac: Vujasin 15' – Inđija. Žuti kartoni: Vujasin 76' i Mojsilović 67' – Inđija, Đurđević 78', Jeličić 90' – Budućnost. Crveni karton: Kovačević 87' – Inđija.

Inđija - Budućnost 1: 0 (1: 0)

Inđija: Knežević, Marković, Kovačević, Počuča, Mlađović, Ahčin, Vujasin (K), Mojsilović (Srbijnac 83'), Vraštanović (Stoiljković 62'), Krstanović (Bjeličić), Nikodijević.

Trener: Spasoje Jelačić

Budućnost: Jadranin, Tanović (Dimitrijević 45'), Lučić (K), Jaćimović, Nedeljković, Đorđević, Divac (Nikolić 79'), Janjanin, Dobrijević, Jeličić (Jagodić 70'), Bastajić.