Mihajlo Banjac 14
56'
56'
TSC poražen u "Zmajevom gnezdu"

Susret Voždovca koji je u usponu forme, 10 bodova na 4 poslednja susreta i TSC-a koji se pronašao nakon početnog posrtanja i lošeg starta sezone, u najavi je puno obećavao. Domaći su bili hendikepirani, jer dva igrača i šef stručnog štaba Joca Damjanović nisu mogli biti sa ekipom zbog pozitivnog nalaza na COVID-19.

Posle početnog ispitivanja snaga, gosti preuzimaju laganu inicijativu i provode više vremena na polovini Voždovca, ali osim šuta Grabeža u 5. minutu nisu ozbiljnije ugrozili gol. Voždovac ubrzo uspostavlja ravnotežu, a posle prodora Lasickasa po boku i povratne, Putinčanin pogađa prečku sa desetak metara u 18. minutu. Uzvraćaju gosti u 22. minutu, nakon centaršuta Silađija, Milićević hvata volej sa 15 metara i šalje loptu pod prečku, Preković se istakao odbranom.

U 30. minutu Živković izvodi slobodan udarac za Voždovac sa oko 22 metra, na njegovu i žalost cele ekipe pogađa samo okvir gola. Deset minuta kasnije jedan duel u kaznenom prostoru TSC-a između Milićevića i Nišića sudija Piper je okvalifikovao prekršajem za najstrožu kaznu. Siguran izvođač je bio Nišić i doveo ˝Zmajeve˝ u zasluženo vođstvo. Rezultatom 1:0 je završeno veoma sadržajno prvo poluvreme.

TSC ulazi odlučnije u nastavak, a Lukić u 50. minutu sa 7-8 metara šutira u ugao, Preković se bacio poput pantera i odbranio. Minut kasnije mladi Pantović uzvraća na drugoj strani, sa samo par metara udaljenosti od gola gostiju, loptu je poslao kraj stative.

Napadi i brze akcije se smenjuju na obe strane, ali sve do 66. minuta nije viđena ozbiljnija šansa, kada je nakon centaršuta Duronjića, Živković loše zahvatio loptu i umalo nije postigao auto-gol. Preković je ponovo pokazao da ima sjajne reflekse. Voždovac odmah uzvaraća u 68. minutu preko Stojčeva, njegov šut sa ivice kaznenog prostora Filipović brani. Samo 2 minuta docnije Živković izlazi sam pred golmana gostiju, doduše iskosa, njegov udarac završava u naručju dobro postavljenog Filipovića.

Lukić u 81. minutu ima priliku da izjednači, međutim Preković ponovo izlazi kao pobednik. Odluka stiže u 85. minutu, posle divnog prodora Cvetićanina i pravovremenog upošljavanja usamljenog Stoisavljevića, kome nije bilo teško da sa par metara zatrese mrežu TSC-a, za konačnih 2:0.
Ova lepa fudbalska predstava, borbena i korektna igra današnjih aktera, vraćaju veru u naš fudbal. Voždovac u 14. kolu, pred reprezentativnu pauzu, gostuje na Banovom brdu u malom gradskom derbiju, a TSC dočekuje u Senti veoma tvrdu ekipu iz Lučana.

VOŽDOVAC - TSC 1:0 (1:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Piper Petar. POM.SUDIJE: Piper Pavle i Pavlović Slobodan. STRELCI: Nišić 41.min (k.u.) i Stoisavljević 85.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Nišić (Voždovac), Silađi (TSC).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, Stojčev (Stoisavljević), Nišić (Milojević), Lasickas (Janković), Gajić, Putinčanin, Ajdinović, Živković, Stanković, Pantović (Cvetićanin).
TSC: Filipović, Tomanović, Tumbasević, Milićević (Đurić), Silađi, Banjac (Duronjić), Antonić (Babić), Grabež, Balaž, Lukić, Petković.