Opet po taktu Lazara Ćirovića

23.12.2013 šumadinac

Sa mnogo muka odbojkaši kragujevačkog Radničkog uspeli su da plan trenera Dejana Matića u potpunosti sprovedu u delo i posle dve uzastopne pobede umaknu direktnim pratiocima Đerdapu i Mladom radniku, učvrstivši se na četvrtom mestu, koje im sada, međutim, ugrožava kraljevačka Ribnica. Najbolji u pobedničkom timu bili su Lazar Ćirović i Dušan Vulović, a prijatno je, ponovo, iznenljadio mladi Aleksandar Blagojević.

Lazar Ćirović (Foto: S. Radovanović)

Prvi set bio je prava slika igre Kragujevčana, koji kao mlada ekipa imaju česte oscilacije u igri. Krenuli su Šumadinci sigurno, poveli sa tri poena razlike (7:4), onda dopustili gostima da izjednače i povedu (8:9) i vođstvo ubrzo povećaju na tri poena prednosti (13:16), da bi domaći tim ponovo vratio prednost (18:17), stigao na korak do pobede (24:20), ali dozvolio gostima da priprete.

U drugom setu, promena je bilo manje. Kragujevčani su poveli i bar do tada sigurnom igrom ostvarili četiri poena viška, ali tada Požarevljani uzastopno upisuju 11 poena za sigurnu prednost (11:18) koju smireno uspevaju da sačuvaju do kraja ovog dela utakmice.

Pred osvajanje sva tri boda Kragujevlani nisu došli tako lako, kako rezultat trećeg seta pokazuje. Posle gotovo konstantnog vođstva Požarevljana, pa i sa četiri poena (16:18), uspeli su da izjednače (19:19) i onda se trgli.

Međutim, kao po pravilu, pomislili su da je sve gotovo, a sa tim se nisu složili Požarevljani, koji u četvrti set ulaze sa četiri poena vipka (2:6) i drže vođstvo sve do sredine seta (12:13). Međutim, Kragujevčani gube potom vođstvo od dva poena razlike (16;14), ali u dramatičnoj, malo produženoj, završnici Kragujevčani, ipak, uspevaju da iščupaju vrlo važna tri boda Ognjena Duduja i drugova.

RADNIČKI – MLADI RADNIK 3:1 (25:23, 17:25, 25:20, 29:27).

KRAGUJEVAC – Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 100. Sudije: Rogić (Beograd) i Popović (Kraljevo).

RADNIČKI: Ćirović 21, Premović 7, Jovanović 1, Protić, Perović 1, Vulović 14, Stevanović 6, M. Ilić, U. Ilić 8, Maksimović 4, Blagojević 9, Pantelić (libero).

MLADI RADNIK: Duduj 13, Pantić 18, Kovačević, Petrović 1, Mašulović, Jevtić 12, Spasojević 14, Milošević, Peković (libero), Ilić 11, Popović 4.