Radnički (S)
SFS Borac

SLI: Presuda "orlića" u 90. minutu !

06.10.2008 fkcarkonstantin.net

Fudbaleri Car Konstantina pognute glave napustili su teren na Bubnju, pošto su u gradskom derbiju protiv Sinđelića poraženi 0:1 (0:0) u poslednjem minutu susreta 8. kola Srpske lige Istok. Po prohladnom i povremeno kišovitom vremenu na travnatom i raskvašenom terenu, viđena je borbena i dinamična igra sa puno duela i klizećih startova.
Obe ekipe imale su periode bolje i nadmoćnije igre, ali su na kraju gosti iz Durlana imali više sreće, pošto su preciznim udarcem sa dvadesetak metara rezerviste Kaličanina u 90.minutu stigli do vredne pobede.
Domaća ekipa nije uspela da realizuje nadmoćniju igru u drugom poluvremenu, čak ni iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 69.minutu ! Izvrsni golman gostiju Milanović odbranio je šut kapitena "carića" Ristića sa bele tačke. Sudijska trojka na čelu sa Markom Miljkovićem, imala je dosta posla i obavila ga je sasvim korektno i na zadovoljstvo obeju ekipa. Ovim porazom "carevi" ponovo ulaze u opasnu zonu na tabeli Srpske lige Istok, dok u narednom kolu 12. oktobra gostuju dojučerašnjem prvoligašu Radničkom u Pirotu.

Niš - Stadion FK Car Konstantin. Gledalaca: 500. Sudija: Miljković Marko (Niš). Pomoćnici: Marković Saša (Niš), Popović Miloš (Niš). Žuti kartoni: Đorđević, N.Ilić, D.Stamenković (Car Konstantin), Moises, Stefanović, Živanović (Sinđelić). Crveni karton : Veličković (Sinđelić) u 90.minutu. Strelci: 0:1 Kaličanin (90').

Car Konstantin : Milenković, M.Jovanović (Vladimirov), Todorović (Denkić), Mirković, Đorđević, Vasiljević, N.Stanković (Đurović), N.Ilić, Lazarević, Ristić, D.Stamenković.
Sindjelić: Milanović, N.Stamenković, Marković, Vidanović, Stefanović, Veličković, Kostić, Mitkovski (Kaličanin), Mil.Stanković, Tričković (Živanović), Moises (Eduardo).