Romantičari prosuli dva boda u Savu

Polovinom septembra prošle godine Studenti su na Karaburmi pobedili 3:2 posle velikog preokreta, jer je nakon pola sata igre bilo 2:0 za Romantičare. S toga danas OFK Beograd dolazi rešen da uzvrati istom merom, odnosno pobedom sebi osigura ulazak u mirniju završnicu prvenstva bez presije oko borbe za opstanak.

Na samom startu je bilo veoma živo, lopta se brzo prenosila sa jednog na drugi deo terena. Domaći u 5. minutu imaju prvi priliku da povedu, lob udarac Šimuna sa dvanaestak metara završio je na gornjoj mreži.

Početni elan je brzo splasnuo na prolećnom suncu, nastupio je period igre u kojem se ništa zanimljivo nije dešavalo na terenu. Gosti su iz prekida pokušali da ugroze gol studenata, Pantić je u 29. minutu izveo slobodnjak sa oko 25 metara, Bojović se ispružio koliko je dug i odbranio. OFK u 40. minutu propušta još jednu priliku da povede. Pantić je uposlio Vulevića na desetak metara od gola, doduše malo iskosa, ovaj šutira snažno, ali pravo u dobro postavljenog domaćeg golmana, tako da rezultat na kraju prvog poluvremena ostaje isti kao sa početka.

U drugom poluvremenu lopta je, tako reći, uvek u igri, ali nema akcija iz kojih bi bio postignut gol. Gosti ipak dolaze u vođstvo iz prekida. Posle udarca iz ugla u 58. minutu najprisebniji je Pantić i sa nekih 7-8 metara trese mrežu studenata. Posle samo dva minuta Mitrović je uputio strahovit šut pod prečku sa oko 20 metara, Bojović je sjajno intervenisao. Kilibarda u 70. minutu opasno preti šutem sa ivice kaznenog prostora, ponovo se odbranom istakao golman domaćih. U tih petnaestak minuta gosti su apsolutno dominantnija ekipa, a sto već tada nisu obezbedili krivi su dekoncentrisani napadači. Kilibarda ni u 73. minutu ne uspeva da savlada Bojovića iz blizine, ponovo golman domaćih izlazi kao pobednik.

Umalo goste ti promašaji nisu koštali primljenog gola u 76. minutu. Puzović uspeva da savlada golmana romantičara, ali Maksić sa gol linije izbacuje loptu. Spasa im međutim nije bilo u 85. minutu. Nakon centaršuta Mrđenovića, sam kao duh na petercu je Šimun i udarcem glave loptu šalje u gol.
Romantičari nisu na vreme iskoristili svoje šanse i dotukli protivnika, za to su kažnjeni, tako da na Karaburmu nose samo bod. Posle današnjeg 25. kola Studentski grad zauzima 9. mesto sa 38 bodova, a OFK Beograd ostaje na 12. poziciji sa 35 osvojenih bodova. Studentski grad u subotu gostuje vodećem Teleoptiku od 11h, dok Ofkovci dočekuju novobeogradski Radnički u 16h.

STUDENTSKI GRAD - OFK BEOGRAD 1:1 (0:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mickoska Jasmina. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Lešnjak Dejan. STRELCI: Šimun 85.min (St.grad), Pantić 58.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Jovanović i Puzović (St.grad), Pavlović i Mitrović (OFK Beograd).
STUDENTSKI GRAD: Bojović, Popović, Drndarević, Krstović, Velikić, Stegnjaja (Ilić), Jovanović (Dabić), Gavrilović (Stojadinović), Ćulum, Šimun, Puzović (Mrđenović).
OFK BEOGRAD: D.Jevtić, N.Jevtić (Pavlović), Pantić, Dž.Jevtić (Helajzen), Vulević (Petrović), Palurović (Ratković), Nedeljković, Mitrović, Maksić, Damnjanović, Popović (Kilibarda).

Sremčica 3 : 2 Radnički (O)
Stepojevac Vaga 5 : 0 BSK 1925
Leštane 1 : 0 Crvena zvezda
Radnički (NB) 0 : 0 BASK
Studentski grad 1 : 1 OFK Beograd
Mladenovac 0 : 1 Teleoptik