30'

Čukarički poražen od Crvene zvezde u derbiju kola

07.03.2021 FK Čukarički

Čukarički poražen od Crvene zvezde u derbiju kola--

Crvena zvezda je slavila protiv Čukaričkog u derbiju 26. kola na stadionu „Rajko Mitić” – 2:0. Presudio je bolji finiš domaćina, koji je slomio otpor Brđana, pogocima El Fardu Bena u 72. i Kataija iz jedanaesterca u 87. minutu.

Crveno-beli su imali inicijativu i loptu u posedu u većem delu prvog poluvremena, ali nije uspevala da dođe do izrazitih prilika. Čak su i Brđani prvi zapretili, pokušao je u 13. minutu Docić direktno iz kornera, ali je Gavrić izbacio loptu na prvoj stativi. Najbolju priliku u prvom delu meča Zvezda je imala u 15. minutu, Ivanić je odlično uposlio Bena, koji je prošao Ostojića, ali je potom iskosa sa leve strane šutirao visoko preko gola Petrovića.

Mogao je Ivanić mnogo bolje da reaguje tri minuta kasnije, želeo je da asistira, na kraju je ta lopta otišla pored gola Čukaričkog, a moglo je da bude mnogo opasnije. U 25. minutu brz kontranapad Brđana, ali je Borjan u poslednji čas otklonio opasnost, bio je za koji tren brži od Čolovića.

Fantastično je pet minuta kasnije intervenisao Docić, posle šuta Kange sa 17 metara, u padu je izblokirao protivničkog igrača. Vršila je Crvena zvezda pritisak od starta drugog poluvremena, pa je posle samo pet minuta igre u nastavku imala dve prilike. Prvi put je Ben šutirao visoko preko gola, a potom lopta posle udarca Kataija otišla pored gola.

Vrlo dobru akciju izveli su belo-crni u 57. minutu, Jovanović je primio loptu u šesnaestercu Zvezde, okrenuo se i centrirao, Ćirković je zahvatio loptu glavom, ali je Borjan bio siguran. Tek što je ušao u igru, Nikolić je imao priliku, odlično je natrčao na loptu ubačenu sa desne strane, ali je Petrović maestralno intervenisao i izbio loptu u korner. Odmah potom, probao je Ben atraktivno, ali je njegov udarac izblokiran.

Ipak, u 72. minutu domaći su poveli. Milunović je centrirao, Gobeljić zakačio loptu, koja je pogodila i šapića, nekako je stigla do Bena, koji je takav poklon iskoristio, pa je sa pet metara lako matirao Petrovića – 1:0. U 87. minutu sudija Grujić je svirao jedanaesterac, posle kontakta Petrovića i Bena. Katai je bio siguran realizator najstrože kazne, duplirao je prednost svog tima – 2:0.

Crvena zvezda – Čukarički 2:0 (0:0

Strelac: 1:0 – Ben u 72, 2:0 – Katai iz jedanaesterca u 87. minutu. Stadion: „Rajko Mitić”. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Danilo Grujić. Pomoćnici: Žuti kartoni: Kanga, Degenek (Crvena zvezda), Ergelaš, Mijailović (Čukarički).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Degenek, Ben, Gavrić (od 46. Katai), Ivanić (od 83. Vukanović), Kanga (od 64. Nikolić), Milunović, Pavkov (od 64. Srnić), Petrović (od 46. Gobeljić), Rodić, Sanogo.

ČUKARIČKI: Petrović, Čolović (od 54. Vidosavljević), Docić (od 74. Lukić), Ergelaš (od 54. Ćirković), Jovanović (od 67. Rakonjac), Kamenović, Kovač, Mijailović, Ostojić, Šapić, Stevanović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Crvena zvezda Čukarički