26'
21'
21'
Nišlije za brigu

Derbi poslednjeg kola preliminarnog dela Super lige Srbije, pred oko 2500 gledalaca u Kruševcu, dobili su domaćini, ekipa Napretka rezultatom 3:1. Strelac za Nišlije, Slaviša Stojanović.

Poveli su domaćini golom N'Dajea u 16. minutu, a nadu da će se Nišlije vratiti neporaženi sa današnjeg gostovanja je podgrejao Slaviša Stojanović pogotkom u 34. minutu.

Međutim, isključenje Aleksandra Jovanovića u 72. minutu je dovelo ekipu Radničkog u podređeni položaj, a dva brza gola “rezerviste” Anesa Ruševića, u 80. i 82. minutu su donela ubedljivu prednost domaćinima koji su, na radost svojih navijača, na kraju slavili pobedu.

Ovim porazom Radnički je ostao na 4. mestu na tabeli, sa koga će krenuti u doigravanje u pokušaju da osvoji mesto koje će ga odvesti u kvalifikacije za Ligu Evrope. S obzirom na prikazane igre i formu u poslednjih ćetiri kola, u kojima je osvojio samo jedan bod, biće to “Sizifov posao” za Reckove izabranike.

U sledećem, 31.kolu, Radnički gostuje na Banovom brdu gde će mu domaćin biti Čukarički. Nakon toga, na Čairu, gostuje prvoplasirana Crvena zvezda, a onda će Radnički ponovo na gostovanje u prestonicu ali ovog puta na stadionu JNA gde će se sastati sa domaćim Partizanom. Sledi gostovanje Voždovčana i Novosađana u dva naredna kola za redom u Nišu, da bi u pretposlednjem kolu niški Superligaš krenu na put na krajnjem severu Srbije, u Suboticu, gde će se sastati sa domaćim Spartakom. U poslednjem kolu Radnički će dočekati svog današnjeg protivnika, Napredak iz Kruševca.

NAPREDAK : RADNIČKI NIŠ 3:1 (1:1)

Stadion “Mladost” Kruševac
Gledalaca oko 2500
Sudije: Milorad Mažić, Milovan Ristić, Dalibor Đurđević
Strelci: - 1:0 u 16. N'Diaje, - 1:1 u 34. Slaviša Stojanović, - 2:1 u 80. Rušević, - 3:1 u 82. Rušević.
Žuti kartoni: N'Diaje, Markoski, Rušević (Napredak), Mićić (Radnički).
Crveni karton: Aleksandar Jovanović (Radnički) – dva žuta kartona.

NAPREDAK: Petrović, Boranijašević, Veškovac, Simonović, Kostić, Šljivić, Markoski (od 56. Rušević), Sekidika, N'diaje (od 89. Basrak), Vukanović, Zec (od 77. Milisavljević).

RADNIČKI NIŠ: Živković, Aksentijević, Bulatović, Petrović (od 21. Miladinović), Nikola Stanković, Mićić, Aleksandar Jovanović, Mrkić, Stanisavljević (od 47. Pavkov), Babić (od 56. Saša Stojanović), Slaviša Stojanović.